Przyjemność, prostota i odkrywanie nowych smaków – z tym kojarzy nam się kuchnia amerykańska. Każdy szeryf w swojej kuchni może wypróbować 4 smakowitych nowości od Kamisa: Skrzydełka z Dzikiego Zachodu, Ziemniaczki Szeryfa, Farmerski Kurczak oraz Kowbojski Indyk. Edycja limitowanych mieszanek przyprawowych Kamis znajdzie się w sprzedaży od marca br. Teraz, aby odkryć bogactwo smaków i aromatów Ameryki nie potrzebujesz wizy!

Ponoć pierwsza prawdziwa amerykańska książka kucharska powstała pod koniec XVIII w. i liczyła zaledwie 130 stron. Z czasem kuchnia amerykańska zaczęła czerpać wzory z przepisów kulinarnych całego świata, dostosowując je do miejscowych warunków. To, z czym większość z nas kojarzy kuchnię amerykańską, to indyk, przyrządzany na różne sposoby kurczak w towarzystwie frytek lub odpowiednio doprawionych pieczonych ziemniaczków.

Kamis front Skrzydelka z dzikiego zachodu_lowSkrzydełka z Dzikiego Zachodu

Pierwszym z debiutantów w limitowanej ofercie Kamisa są Skrzydełka z Dzikiego Zachodu. Jak na produkt rodem z Dzikiego Zachodu przystało ta aromatyczna mieszanka przypraw w swoim składzie zawiera chili, czosnek, sól i cukier, suszone pomidory oraz rozmaryn. Pikantności w smaku nada potrawie imbir, a zawartość skórki cytrynowej sprawi, że przyrządzane przez nas skrzydełka będą miały przyjemny, świeży aromat.

 

 

 

 

Kamis front Farmerski kurczak_lowFarmerski Kurczak

Dzięki kolejnej propozycji od Kamisa przenosimy się na amerykańską farmę z muzyką country w tle. Kamis Farmerski Kurczak to mieszanka bardzo wyrazistych przypraw, takich jak: kolendra, bazylia, rozmaryn i tymianek.  Co ciekawe, w zestawie tym znajduje się także kozieradka – jedna z niedocenianych w polskiej kuchni roślin przyprawowych, zwana też Bożą Trawką lub Bożym Ziółkiem. W tak doborowym zestawie przypraw, reprezentowanych w mieszance Kamis Farmerski Kurczak, kozieradka odpowiedzialna jest za nadanie daniu specyficznej goryczki. Ostrość zapewni nam obecność chili, pieprzu czarnego, a odczucie to spotęguje dodatek imbiru. Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny – wszak mówi się, że „jemy oczami”. Kurczak pięknie nam się zarumieni i będzie wyglądał niezwykle smakowicie dzięki kurkumie i słodkiej papryce.

 

Kamis front Kowbojski indyk_lowKowbojski Indyk

Kamis Kowbojski Indyk to propozycja dla wielbicieli szybkich w przygotowaniu, a jednocześnie wyrazistych w smaku posiłków. Zaletą indyczego mięsa jest także niska zawartość tłuszczu przy jednoczesnej dużej zawartości białka. Mieszanka Kamis Kowbojski Indyk urzeknie nas połączeniem kolendry oraz majeranku, a także zawartych w niej przypraw. W składzie odnajdziemy także sól, czosnek oraz chili. Przygotowywany indyk zawartości gorczycy białej zawdzięczał będzie słodkawy, a jednocześnie lekko ostry posmak. Na podniebieniu wyczujemy także smak cebuli. To dzięki zawartości w mieszance cebuli w płatkach, która jest zdecydowanie subtelniejsza w smaku od cebuli świeżej.

 

 

Kamis front Ziemniaczki szeryfa_lowZiemniaczki Szeryfa

Dopełnieniem wszystkich „amerykańskich” propozycji, jakie tej wiosny serwuje nam Kamis, są Ziemniaczki Szeryfa. Pieczone ziemniaki mogą być serwowane jako dodatek lub też być głównym bohaterem stołu. Nie wszystkie odmiany ziemniaków nadają się jednak do pieczenia. Warto wybrać te najodpowiedniejsze oznaczone kategorią kulinarną B. Do najpopularniejszych w Polsce odmian, które doskonale sprawdzą się w tej roli należą: Irga, Irys czy Bryza. Mieszanka przypraw do przygotowania Ziemniaczków Szeryfa zawiera czosnek, rozmaryn i koperek. Niezwykły aromat naszych ziemniaczków wzmocni jeszcze dodatek pomidorów i cebuli, a smak zaostrzy odrobina zawartego w mieszance chili. Idealnie dobrana kompozycja ziół i przypraw sprawi, że każdy szeryf zarumieni się na samą myśl o tak przygotowanych ziemniaczkach.

Edycja limitowana Kamis:

Kamis Skrzydełka z Dzikiego Zachodu, opakowanie 20 g, cena sugerowana 1,97 zł

Składniki: sól, czosnek, imbir, cukier, suszone pomidory, kwas: kwas cytrynowy; rozmaryn 3%, ekstrakt z papryki, chili, skórka cytrynowa.

Kamis Farmerski Kurczak, opakowanie 20 g, cena sugerowana 1,97 zł

Składniki: sól, kolendra, czosnek, papryka słodka, rozmaryn, kozieradka, bazylia, pieprz czarny, chili, kurkuma, imbir, tymianek.

Kamis Kowbojski Indyk, opakowanie 20 g, cena sugerowana 1,97 zł

Składniki: sól, czosnek 19%, papryka słodka, cebula płatki, chili, pieprz czarny, gorczyca biała, cukier, kolendra, majeranek.

Kamis Ziemniaczki Szeryfa, opakowanie 20 g, cena sugerowana 1,97 zł

Składniki: sól, czosnek, cukier, pomidory, cebula, papryka, rozmaryn 4%, koperek, chili, ekstrakty z papryki.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF