Najbardziej emocjonująca noc dla miłośników kina już za nami. Wiemy, kto został wielkim zwycięzcą, a kto wielkim przegranym 86. gali rozdania Oscarów. Zobaczyliśmy selfie, która swoją popularnością przebiła zdjęcie amerykańskiego prezydenta i brytyjskiego księcia. Widzieliśmy olśniewające kreacje, które hollywoodzkie gwiazdy zaprezentowały na czerwonym dywanie. Teraz czas na odkrycie kolejnej tajemnicy, skrywanej przez ten porywający wieczór. Zdradzamy, jakimi drinkami piękna Lupita Nyong’o i uwodzicielski Matthew McConaughey wznieśli toast świętując swoje zwycięstwo.

1Poczujcie się jak gwiazdy na oskarowym bankiecie przyrządzając te same drinki i koktajle, które towarzyszyły im podczas celebrowania tegorocznych sukcesów branży filmowej. Prezentujemy trzy najbardziej popularne koktajle:

 

The Glamour Shot

Subtelny drink udekorowany płatkami jadalnego złota, kolorem nawiązuje do oskarowych statuetek i tym samym podkreśla luksusowy charakter tego połączenia.

Składniki:

– 40 ml Baileys Vanilla Cinnamon

– 25 ml Goldschläger Cinnamon Schnapps

– jadalne płatki złota do dekoracji

– lód

Blood and Sand  

Ten wyrazisty koktajl swoją premierę miał w 1922 roku. Stworzono go specjalnie z okazji wejścia na ekrany filmu „Krew na piasku”, wyreżyserowanego przez Freda Niblo, z boskim Rudolfem Valentino w roli głównej.

Składniki:

– 30 ml Johnnie Walker Red Label

– 30 ml wermutu

– 30 ml likieru wiśniowego

– 30 ml soku pomarańczowego

– 1 wisienka do dekoracji

– lód

Coco Light

Niezwykle nowoczesny i orzeźwiający drink swoim nietypowym połączeniem składników zaskakiwał przybyłych na oskarową galę gości. Delikatna wódka Cîroc produkowana z winogron z francuskiego regionu Gaillac, nadaje koktajlowi wyrafinowaną moc.

Składniki:

– 45 ml Cîroc Coconut

– 45 ml wody kokosowej

– 30 ml soku jabłkowego

– ¼ soku z limonki

– lód

Przyrządzenie:

Wszystkie składniki wlewamy do szejkera, dodajemy kilka kostek lodu, zamykamy i energicznie wstrząsamy. Gotowe koktajle przelewamy do schłodzonych kieliszków bądź szklanek i dekorujemy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF