Gruzja – ojczyzna uczt i toastów – coraz częściej także kojarzona jest z wybornym winem. Jednak ten kraj, który wśród Polaków staje się coraz lepiej znany i coraz mocniej pożądany jako punkt docelowy ekscytujących wypraw, ma do zaoferowania dużo więcej niespodzianek. Jedną z nich jest doskonała, gruzińska brandy. Taka jak Sarajishvili VS.

sarajishvili_VS_500MLSekret Sarajishvili VS to przede wszystkim wyjątkowy proces produkcji, w efekcie którego powstaje trunek o unikalnych walorach smakowych i zapachowych.

Na początku było wino

Każda brandy, także Sarajishvili VS, powstaje w wyniku destylacji wina.
W przypadku VS wino uzyskuje się nie później niż do 1 kwietnia roku następującego po zbiorach. Następnie poddawane jest ono procesowi destylacji w alembikach Charente. Tak właśnie wygląda początek drogi do uzyskania niepowtarzalnej brandy. Kolejny etap jej produkcji polega na przelaniu świeżo wydestylowanej brandy do 250-400-litrowych beczek. Poszczególne destylaty składające się na Sarajishvili VS mają zróżnicowany okres dojrzewania, w przypadku niektórych składników wynosi on nawet 10 lat.

Apetycznie i aptecznie

Sarajishvili VS to przede wszystkim wyjątkowy aromat z wyraźnie wyczuwalnymi nutami wanilii, suszonych kwiatów, wrzosu, lakieru, korzeni i jodyny. Warto też wspomnieć o dodającej brandy charakteru nucie aptecznej. W smaku trunek jest wyważony i przejrzysty, charakteryzuje się łagodnością i zwięzłością. Wyczuć można nuty korzenno-waniliowe, suszonych moreli i miodu spadziowego. Wszystko to zwieńczone jest łagodnym, lekko pikantnym finiszem.

Ceny: 0,35l – 53 zł; 0,5l – 72 zł; 0,7l – 85 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF