Fundacja Tesco Dzieciom działa już od 3 lat. Przez cały czas wspiera dzieci i młodzież w 3 obszarach – pomocy społecznej, promocji i ochrony zdrowia oraz edukacji.

logo Fundacji Tesco DzieciomPierwsze miesiące pracy naszej Fundacji to z jednej strony była ogromna radość, że możemy zrobić coś więcej i jeszcze bardziej pomagać dzieciom i młodzieży, którzy tego potrzebują, ale z drugiej strony spore wyzwanie i ciężka praca – o początkach Fundacji Tesco Dzieciom opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji.

3 lata Fundacji zaowocowały 9 programami nastawionymi na pomoc dzieciom i młodzieży. Największy z nich to  Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”, który prowadzony jest od 2012 roku, a jego celem jest walka z niedożywieniem i zmiana nawyków żywieniowych dzieci. Program realizowany jest dzięki wsparciu klientów sieci Tesco, którzy przekazują na rzecz dzieci datki. Pozwoliło to w ciągu 3 lat na sfinansowanie prawie 500 000 posiłków dla dzieci.

Kolejnym programem, realizowanym od początku istnienia Fundacji, jest program „Domy Radosnego Dzieciństwa”. Program ten został zapoczątkowany przez Tesco Polska, a teraz jest kontynuowany przez Fundację. Dzięki niemu w latach 2008-2014 zostało otwartych 10 rodzinnych domów dziecka.

Fundacja wspiera również organizacje pozarządowe poprzez konkurs grantowy „Pracownia Talentów”. Tylko w 2014 roku aż 26 organizacji zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży otrzymało środki na realizację ciekawych inicjatyw. W ramach „Pracowni Talentów” prowadzone są m.in. zajęcia dotyczące niemarnowania żywności, zdrowego odżywiania, a także inspirowania młodych ludzi do poszerzania horyzontów i realizowania swojego potencjału.

W tym roku, już po raz 4., Fundacja Tesco Dzieciom będzie organizatorem Biegu Charytatywnego, z którego środki zostaną przekazane na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Do tej pory w Biegach wzięło udział prawie 2500 biegaczy, a dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz wielu firm – Szpital otrzymał wsparcie w wysokości ponad 270 000 zł.

W okresie przedświątecznym Fundacja organizuje „Orszaki mikołajowe”, czyli pomoc dla podopiecznych krakowskich świetlic środowiskowych. W tym wyjątkowym czasie wolontariusze, czyli pracownicy Tesco Polska, przebierają się w świąteczne stroje i wręczają dzieciom prezenty.

W swoich działaniach Fundacja pamięta także o dzieciach, które są najbliżej, czyli o dzieciach pracowników Tesco Polska. To właśnie z myślą o nich przygotowany został program stypendialny, pomoc świąteczna, a także 2 konkursy – językowy i plastyczny.

24 października 2014 r. Fundacja Tesco Dzieciom dołączyła do grona organizacji pożytku publicznego, przez co została obdarzona bardzo dużym zaufaniem społecznym.

Te 3 lata to przede wszystkim ciągła praca nad ulepszanie programów, aby jeszcze lepiej pomagać dzieciom i młodzieży – podkreśla Katarzyna Michalska-Miszczyk. Ale to, co dla nas najważniejsze, to fakt, że radość z pomagania daje nam ogromną satysfakcję i pozytywnie nakręca do działania, by robić jeszcze więcej! – dodaje z przekonaniem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF